Nawigacja

Dwa medale Dominika Bujaka z 2b

Dominik Bujak z Salosu Cortile Kielce zdobył dwa srebrne medale mistrzostw Polski juniorów 17 i 18-letnich. Dominik po raz kolejny potwierdził przynależność do krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej. Gratulujemy!!!

Mistrzostwa rozegrane zostały na pływalni „Słowianka” w Gorzowie Wielkopolskim. Dominik Bujak, podopieczny trenerów Marcina Przytuły i Iwony Kijewskiej, wywalczył srebrny medal na dystansie 200m stylem zmiennym (czas 2:00.90) i 400m stylem zmiennym (4:18,33). W rywalizacji na dystansie 200m stylem zmiennym Dominik poprawił rekord okręgu seniorów i juniorów 18-letnich. Z kolei na dystansie 200 m stylem motylkowym kielczanin złamał barierę 2 minut, a uzyskany przez niego wynik 1:59,94 (zajął czwarte miejsce), jest nowym rekordem okręgu w kategorii seniorów i juniorów 18-letnich.