Nawigacja

Sukces Dominika Bujaka z kl. 3b

Uczeń klasy 3b, Dominik Bujak będzie reprezentował Polskę na duńskich Mistrzostwach Europy Seniorów w Pływaniu - Kopenhaga 13-17 grudnia 2017r.

Minęło 5 lat od czasu kiedy pływak naszego okręgu po raz ostatni uczestniczył w Mistrzostwach Europy Seniorów. W maju 2012 roku w Mistrzostwach Europy na 50m basenie w Debreczynie (HUN) wzięła udział zawodniczka KSZO Ostrowiec Św. Donata Kilijańska. Tym razem możliwość startu w mistrzowskiej imprezie wywalczył Dominik Bujak. Zawodnik Salosu Cortile Kielce w trakcie zawodów z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski, które rozegrane zostały w dniach 25 i 26 listopada na 25 metrowym basenie pływalni „Termy Maltańskie” w Poznaniu, wypełnił juniorskie minimum kwalifikacyjne i wszystko wskazuje na to że znajdzie się w składzie reprezentacji Polski na duńskie Mistrzostwa (Kopenhaga - 13-17 grudnia 2017r). Kielczanin przepływając 400m stylem zmiennym w czasie 4:11,10 (minimum kwalifikacyjne: 4:11,44) sklasyfikowany został na drugim miejscu w zawodach, a na dystansie 200m stylem zmiennym uzyskując wynik 1:59,06 wywalczył trzecią lokatę. Uzyskane wyniki to również rekordy okręgu świętokrzyskiego w kategorii seniorów oraz juniorów 18-letnich. Dodatkowo Dominik będzie mógł się także pochwalić symbolicznym osiągnięciem, gdyż jako pierwszy pływak naszego okręgu dystans 200m stylem zmiennym przepłynął poniżej 2 minut. Gratulacje dla zawodnika i trenerów i oczekujemy na dobre wieści z Kopenhagi. (sozp)